Dyrekcja · Struktura szkoły · Nauczyciele · Historia szkoły · Kontakt

Sapere aude

 

Nowoczesna szkoła! Wieloletnie tradycje!
Wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach.
Przyjdź do nas! Zostań uczniem najlepszej choszczeńskiej szkoły średniej!

Zaproszenie na kiermasz!

Szkolny Klub Wolontariusza oraz kl. II TL serdecznie zapraszają w piątek 21.11.2014 r. (przy pokoju nauczycielskim) na kiermasz ciast, ciasteczek, owoców oraz przedmiotów różnych (lampionów, obrazów i książek). Celem akcji jest pozyskanie pieniędzy dla Zuzi z Pełczyc, która urodziła się 4 kwietnia 2014r. w ciężkiej zamartwicy okołoporodowej, co było wynikiem komplikacji zaistniałych w trakcie porodu. Obecnie dziecko jest rehabilitowane metodą Vojty 3 razy dziennie 6-7 dni w tygodniu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać:
https://www.facebook.com/zuziadziekonska?pnref=story
zuzia2_t1.png

zuzia_t1.jpg

 

Spotkanie z profesor Mają Komorowską

Dnia 14 listopada 2014 r. o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie odbyło się spotkanie otwarte z profesor Mają Komorowską.  -dalej-

Jesienna charytatywna sprzedaż jabłek

Szkolny Klub Wolontariusza od kilku tygodni prowadził sprzedaż jabłek. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się pozyskać kwotę w wysokości 117,23 zł. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na edukację naszego podopiecznego z Kamerunu w Afryce - Ulrichowi Maussowi (roczny koszt nauki wynosi 600 zł).

SKW składa serdeczne podziękowania uczniom z kl. II TL, III TS i III TL, którzy przekazali jabłka na akcję charytatywną.  

VIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

W czwartek, 23 października na terenie Jednostki Wojskowej 1749 w Chosznie odbyła się "VIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych" zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Animus Vera". Uczniowie – wolontariusze naszej szkoły pomagali przy przeprowadzeniu zawodów sportowych, wspierali zawodników oraz udzielali im niezbędnej pomocy.
3_t1.jpg

4_t1.jpg

5_t1.jpg

 -dalej-

Podsumowanie "Dnia Papieskiego"

W październiku przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę funduszy na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży, którzy borykają się z ubóstwem. W wyniku przeprowadzonej akcji, która cieszyła się ogromnym zaangażowaniem naszej młodzieży, udało nam się zebrać 644,16 zł.
W imieniu stypendystów dziękujemy za przekazane pieniądze! -dalej-

Festiwal Nauk

W dniu 24 września 2014 r. uczniowie klasy II B i I B wraz z wychowawczyniami  panią Joanną Kolendą i panią Martą Staniewską udali się na Festiwal Nauk zorganizowany  przez  Uniwersytet Szczeciński Wydział Biologii.
fot02_t1.jpg

fot03_t1.jpg

fot04_t1.jpg

 -dalej-

Świat powinien wiedzieć, ile nas Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi

7 listopada 2014r. na terenie parafii kościoła p.w. Świętej Jadwigi Królowej w Choszcznie odbyła się konferencja popularno-naukowa pt. „Za drutami II” z okazji 75-lecia powstania Oflagu Arnswalde IIB. W spotkaniu uczestniczyli... -dalej-

Stosunki polsko – niemieckie. Fatalne sąsiedztwo wrogości?

Po raz trzeci, młodzież Zespołu Szkół Nr 1, miała możliwość uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie.  -dalej-

"MOJEJ OJCZYŹNIE"

Dnia 10 listopada 2014 roku w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się wieczornica pt.: „Mojej Ojczyźnie” z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Marzeny Brzęczkowskiej, Joanny Kolendy i Jerzego Januszewskiego.
Był to montaż słowno-muzyczny poświęcony 96 rocznicy odzyskaniu niepodległości przez Polaków. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
img_4171_t1.jpg

img_4173_t1.jpg

img_4176_t1.jpg

 -dalej-

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] ... [ 49 ]
 

Europejski Fundusz Społeczny

Szkolny zestaw podręczników

Migracje: integracja przez edukację

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyższa Szkoła logistyki

Choszczno. Szkolny Klub Europejczyka

60-lecie szkoły
60lat liceum w Choszcznie
Strona jubileuszowa

Poprzednia wersja strony
Poprzednia wersja strony internetowej